Stalprodukt Zamość Sp. z o.o.

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Prognozy dotyczące cen za ogrzewanie w 2022 nie są obiecujące. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w bloku, czy w domu jednorodzinnym, ceny docieplania w zimę znacznie wzrosną. Z tego względu warto wiedzieć jak przygotować się na niesprzyjające okoliczności i zadbać o niższe płatności za ogrzewanie.

Uszczelnienie domu bądź mieszkania

Bardzo ważnym elementem w ogrzewaniu domu bądź mieszkania jest szczelność wnętrza. Mowa tu nie tylko o oknach, ale również drzwiach, ścianach oraz sufitach. Jeśli ciepłe powietrze znajdzie ujście, pomieszczenia szybko się ochłodzą, a grzejniki będą musiały wygenerować więcej energii. Bezpośrednio wiąże się to z cenami ogrzewania. W pierwszej kolejności warto zapamiętać, że przy ogrzewaniu nie powinniśmy zostawiać otwartych okien oraz drzwi.

Nieszczelne okna i drzwi

Zasada nie otwierania okien i drzwi nie jest trudna do zapamiętania, a tym bardziej do realizacji. Nie można powiedzieć tego samego o oknach lub drzwiach, które na przestrzeni lat wyregulowały się i przepuszczają chłodne powietrze z dworu. Wówczas warto zastanowić się nad ich uszczelnieniem, bądź całkowitą wymianą. Uszczelnienie drzwi można wykonać metodami prowizorycznymi, jednak na dłuższą metę są to rozwiązania nieskuteczne i przede wszystkim - niefunkcjonalne. Całkowita wymiana drzwi zewnętrznych oraz okien w domu to inwestycja na lata. Tanim, lecz dobrym wyborem będą drzwi ze stali i piany poliuretanowej, które łączą w sobie zarówno cechy termoizolacyjne, jak i zachowujące maksymalne bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne powinny mieścić się między 85mm a 101 mm grubości. W katalogu StalProdukt Zamość oferujemy drzwi termoizolacyjne, wyposażony w stalowo-drewnianą ościeżnice, nowy dwutrzpieniowy zawias 3D i aluminiowy próg. Kompilacja materiałów użytych w produkcie gwarantuje szczelność, na której zależy nam podczas zimowego ogrzewania wnętrza.

Ocieplanie domu jednorodzinnego

Większość bloków i kamienic jest ocieplana, o co powinno dbać miasto, bądź deweloperzy. Mieszkańcy domów jednorodzinnych muszą ocieplić dom na własną rękę. To klucz do dobrej termoizolacji wnętrza. Dodatkowe warstwy położone na ścianach, sufitach oraz pod podłogami zapewniają pomieszczeniom lepszą termoizolacje, która przekłada się na wysokość rachunków za ogrzewanie. Jeśli dany dom jest słabo ocieplony, wysokie rachunki mogą wynikać właśnie z tej przyczyny.

Oszczędność w ocieplaniu

W dzisiejszych czasach mówi się dużo o oszczędności energii oraz wody, nie tylko ze względów ekonomicznych. Kluczową kwestią jest także ekologia, o której powinniśmy pamiętać każdego dnia. Jeśli pracujemy poza domem lub często wyjeżdżamy, wyłączanie ogrzewania powinno być pierwszą rzeczą, którą robimy przed wyjściem z domu.

(12 ocen)

2024 Stalprodukt, Polityka prywatności »

Projekt i wykonanie: Net Partners